Skip to content Skip to navigation

Student Life

ellipsis student society group team photo

Special Interest Group(s) represented under Ellipsis

SMU .HACK
Whitehat Society
Anthill Society
SMU ISACA Chapter

ellipsis student society logo

Ellipsis, SMU Information Systems Society is the student representative body of our school.

In language, Ellipsis is a literary device that is used in narratives to give the reader a chance to fill the gaps. It is usually written after a sentence as “…”. Ellipsis helps in advancing the story. The part of a sentence or an event that is left out by substituting it with ellipses is often used as a stylistic element, allowing the reader to fill in the gaps using their imagination.

As a school, we embody the meaning of ellipsis as our students have unlimited potential, only limited by our imagination. Ellipsis is also used in programming languages. In some programming languages (Ruby, Haskell, Perl etc.), ellipsis is an operator that is used to represent a range of values given two endpoints. Similarly, we have identified 3 values that we feel all our students should strive to exhibit.

FIND OUT MORE
Dean's List latest group photo

Congratulations to the outstanding students on our Dean's List!

To qualify for a place on the Dean's List, a student must meet the following requirements:

  • Have a cumulative GPA of 3.70 or better over the 2 consecutive regular terms during 1 academic year (excluding Term 3)
  • Have no grade lower than a "C"
  • Have completed 3 or more course units for letter grades (grades that are computed into GPA) in each regular term
  • Have no "I" grade and no disciplinary action taken against the student during the 2 consecutive regular terms

Student Achievements : Awards, Prizes & Recipients

All SMU students may be considered for awards and prizes sponsored by various organisations in recognition of their outstanding achievements, in academic, community service, and co-curricular involvements. Some awards or prizes are given automatically based on performance; others by application.

AY2020-21
Devyn TAN Wei Hung
IMDA TeSA Award (Individual)
AY2019/20
Gabriel MANUEL SIDIK
CFE Prize for Best Graduating Student Majoring in Quantitative Finance (Individual)
AY2019/20
Gabriel MANUEL SIDIK
SMU Salutatorian Award (Individual)
AY2019/20
LIM Yan Hong Patrick
Kwek Hong Png-SMU School of Information Systems Valedictorian Award (Individual)
AY2019/20
ANG Wei Xuan, Dion
IMDA Gold Medal Award and Excellence Award in Applied Statistics (Individual)
AY2019/20
Aldric BEK Zhen Feng
Singapore Computer Society (SCS) Best Final Year Student Award (Individual)
AY2019/20
LIM Geok Shan
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2019/20
Jerome LEK Guan Hong
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2019/20
TOH Zi Jie
ISACA Singapore Cybersecurity Student Award (Individual)
AY2019/20
Gabriel KOH Zhe Ming
Synpulse Outstanding All Rounder (SOAR) Award (Individual)
AY2019/20
Sherman KOA Rui Xiang
SMU CIRCLE Awards (Individual)
AY2019/20
Eugene CHOY Wen Jia
SMU CIRCLE Awards (Individual)
AY2019/20
YAR Khine Phyo
Jimmy & Phebe Teo Prize for the Top First Year Information Systems Student (Individual)
AY2019/20
GOI Jia Jian
SIS Outstanding Second Year Information Systems Student Award (Individual)
AY2019/20
CHU Yi Xuan Vinnie
Originally US Award for Top Third Year Information Systems Student (Individual)
AY2019/20
Bryan LEE Min Yuan
SIS Outstanding First Year Computer Science Student Award (Individual)
AY2019/20
ANG Wei Xuan, Dion
SAS Institute Award for the Top Student in Analytics Foundation (Individual)
AY2018/19
LI Kangzheng
SIS Outstanding Second Year Student Award (Individual)
AY2018/19
Aldric BEK Zhen Feng
SIS Outstanding Third Year Student Award (Individual)
AY2018/19
Brian GOH Jun Wei
Jimmy & Phebe Teo Prize for the Top First Year Information Systems Student (Individual)
AY2018/19
TAN Kee Hock
DBS Bank School Valedictorian Award in Information Systems (Individual)
AY2018/19
Jaren LIM Jian Quan
SMU CIRCLE Award (Individual)
AY2018/19
POH Boon Keat
SMU CIRCLE Award (Individual)
AY2018/19
WANG Qimin
ISACA Singapore Cybersecurity Student Award (Individual)
AY2018/19
Prakoso Budi SANTOSO
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2018/19
Darryl SW
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2018/19
Clare YIP Kit Yan
Singapore Computer Society (SCS) Best Final Year Student Award (Individual)
AY2018/19
WONG Wai Tuck
IMDA Gold Medal Award and Excellence Award in Applied Statistics (Individual)
AY2018/19
ANG Kah Eng
SMU Excellence in Student Kufe Gold Award (Individual)
AY2017/18
LIM Jia Peng
Jimmy & Phebe Teo Prize for the Top First Year Information Systems Student (Individual)
AY2017/18
ANG Wei Xuan, Dion
SIS Outstanding Second Year Student Award (Individual)
AY2017/18
TAN Kee Hock
SIS Outstanding Third Year Student Award (Individual)
AY2017/18
Gabriel Manuel SIDIK
PwC Singapore Outstanding Award for Whole Leadership (Individual)
AY2017/18
Anthony TAN Yap Teck
Ruth Chiang Outstanding Intern of the Year Award (First Runner Up) (Individual)
AY2017/18
Eustace ZHENG Xiangwen
DBS Bank School Valedictorian Award in Information Systems (Individual)
AY2017/18
Clarence NGOH Peng Yu
Singapore Computer Society (SCS) Best Final Year Student Award (Individual)
AY2017/18
BEH Min Yan
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2017/18
TAY Jing Ying
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2017/18
TAN Zhi Yang Keefe
SMU CIRCLE Award (Individual)
AY2017/18
Kester YEO Jia Jun
SMU CIRCLE Award (Individual)
AY2017/18
ONG Tee Seng Jeremy
IMDA Gold Medal Award (Individual)
AY2016/17
LER Ze Chen
DBS Bank School Valedictorian Award in Information Systems (Individual)
AY2016/17
NG Boon Thai
Singapore Computer Society (SCS) Best Final Year Student Award (Individual)
AY2016/17
Edison LIM Jun Hao
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2016/17
LEE Chiang Fong
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2016/17
Joshua CHAN Qing Huan
SMU CIRCLE Award (Individual)
AY2016/17
NG Jun Hong Alex
SMU CIRCLE Award (Individual)
AY2016/17
Shaun TEH Chi Tong
SPH Magazines Salutatorian Award (Individual)
AY2016/17
Gabriel Manuel SIDIK
Jimmy & Phebe Teo Prize for the Top First Year Information Systems Student (Individual)
AY2016/17
WONG Wai Tuck
SIS Outstanding Second Year Student Award (Individual)
AY2016/17
Jeremy ONG Tee Seng
SIS Outstanding Third Year Student Award (Individual)
AY2016/17
CHEE Hong Kun
Eddie Chau SIS Outstanding Student Award in Network Security (Individual)
AY2016/17
Shalabh VERMA
The Genesis Networks Good Progress Award (Individual)
AY2016/17
WEI Xiaoxin
The Genesis Networks Good Progress Award (Individual)
AY2016/17
MAK Kar Kit
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Jennifer YAP Swee Lian
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Brian TAN Le Meau
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Vereen LAI Xinyi
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Christopher TEO Ming Jian
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Abdul Shahid Bin RAHMAT
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Friedemann ANG Zhuang Kai
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Aloysius LAM Zhao Yin
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Jason WU Jiawei
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
YU Zheng Yuan
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
QUEK Qiao Hui
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
LOW Kang Li
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
KIM Na Kyung
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Haja Reethwan Bin MOHAMED Sultan Arif
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
PHYO Min Khine
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Daniel Laurence SEETEKBENG
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Kenneth WONG Xiong Kai
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Shraddha RAMESH
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
TEO Wen Jie
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Thomas Joseph THIO Kit Sun
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
ZAM Sian Nem
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Diana Binte EDDIE
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Nurul Sofia Atikah Bte SABAN
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
YANG Jiangang
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Keith LEOW Ewing
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
LEE Zhi Hui
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
GAN Ke Ting
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
LI Yifei
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
ZHANG Qianruxue
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Clinton Ang Leong Hong
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Tan Ai Xin
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Lim Zi Ling
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Joanna Tan Wei Lin
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
KOH Chu Qian
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Jeremy ONG Tee Seng
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Keefe TAN Zhi Yang
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Kester YEO Jia Jun
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
WONG Wai Tuck
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
CHAUNG Xiu Hui Amber
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Amos TAN Wei Jie
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Gideon Raj So SELVANAYAGAM
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
LEE Kuan Yong
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
LIM Shi Quan
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
TOH Xin Ning
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Andy AW Kuan Wei
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
LIEW Jie Ying
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Kevin CHONG Zhi Hao
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
TOH Ling Jing
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
PHANG Shi Jia
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
WONG Yong Jun
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Ian CHOW Li Ren
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Marcus LIM Yuan Jin
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Sarah TAY Su-lyn
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
YEO Wen Da
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
TAN Yong Jin
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Dennis ANG Guorong
Best IS480 Video - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Josie KIEW Mi Xian
Best IS480 Video - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Mohamed Afiq Bin MOHAMED Ismail
Best IS480 Video - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Shawn LAU Wai Hung
Best IS480 Video - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Jesper LIM Jun Hao
Most Popular IS480 Poster - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
LIM Chun Yong
Most Popular IS480 Poster - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
LEE Yang
Most Popular IS480 Poster - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Mavis Benedict ONG Min Li
Most Popular IS480 Poster - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
PNG Kian Kwok
Most Popular IS480 Poster - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
YAN Han
Most Popular IS480 Poster - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Pearline Manoranjitha VIJAYAKUMAR
Infosys Consulting IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Louis LEW Yee Chen
Infosys Consulting IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Jacinta TAN Yan Ling
Infosys Consulting IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Mavis LAI Li Jun
Infosys Consulting IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Russell YAP Song Chen
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Andrew TAY Ren Ann
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Benedict WEE Yu Rui
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
ONG Sue Cern
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
TAY Wei Rong
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2016/17
Remy NG Zheng Yao
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
LEE Teck Hui
SSA-Ikeda Peace Award (Individual)
AY2015/16
ANITA
T-Lab Transformation Project Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
HOE Xiu Ming
T-Lab Transformation Project Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
Roy LEE Kiat
T-Lab Transformation Project Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
SALLYANA
T-Lab Transformation Project Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
Siti Aishah Binte ABDUL RAHIM
T-Lab Transformation Project Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
Chaudhary Akrita
T-Lab Transformation Project Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
CHOW Si Min Sarah
T-Lab Transformation Project Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
CHUA Shan Yong James
T-Lab Transformation Project Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
TAN Hong Jie
T-Lab Transformation Project Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
Toh Zi Kun
T-Lab Transformation Project Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
Ugine CHUA Yi Yang
T-Lab Transformation Project Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
Brian
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Jacinta
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Liang Bing
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Pearline
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Shu Juan
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Benjamin
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Eugene
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
PuiYi
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Shaun
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
ShiHao
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
HuiQi
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Swe Mon Aung
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Winnie
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
YanXiu
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
YiLin
BCS Challenge (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
ANG Jia En Clara
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
CHANG Hua Peng
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
CHIANG Ling Yi
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
LOW JianHao Jonathan
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Shangeri Sivalingam
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
YONG Lee Jia
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
CHANG Hua Hong
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Clemence CHING Jun Han
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
LIM Teck Chai
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
LOH Wei Jun
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
CHEONG Shu Juan
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Jimmy SOH Zhi Min
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Joshua QUEK Khai Min
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
KUAH Pin Ren Jeremy
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Nekesh Vijayan NAIR
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Ranon SIM Wen Yang
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
DO Nguyen Thai Binh
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
LE Phuong Viet
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
PHAM Minh Kkoa
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
PHAN Vuong NgocHuyen
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
VO Minh Khoi
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
CHEONG Shu Juan
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Jimmy SOH Zhi Min
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Joshua QUEK Khai Min
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
KUAH Pin Ren Jeremy
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Nekesh Vijayan NAIR
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Ranon SIM Wen Yang
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Kathy BOEY Siu Ching
Emerson Network Power SIS IS Application Project Outstanding Student Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
LEE Chiang Fong
Emerson Network Power SIS IS Application Project Outstanding Student Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
LIM JianYi Kenny
Emerson Network Power SIS IS Application Project Outstanding Student Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
LIM Lai Hao
Emerson Network Power SIS IS Application Project Outstanding Student Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
NG Jun Hong Alex
Emerson Network Power SIS IS Application Project Outstanding Student Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Alvin NEO Yong Peng
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Dan Dan THIO Chee Lin
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
REN MengXi
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Sebastian HADINATA
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
SOH Han Cherng Stanley
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
ZHAO Yazhi
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
CHEONG Shu Juan
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Jimmy SOH Zhi Min
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Joshua QUEK Khai Min
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
KUAH Pin Ren Jeremy
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Nekesh Vijayan NAIR
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Ranon SIM Wen Yang
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Charlie CHONG Yick Soon
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Edison LIM Jun Hao
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
HOE Ying Mei
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
LER Ze Chen
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
POH Lin Fang
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Tiffany GUNAWAN
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Jason ONG WeiHao
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
SIM Jing Xiang
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Siti RABI'ATUL A'DAWIYAH Binte HAIRY
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
TANG Sing Yuen
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
TEO Hui Min
SMU-NEC Solutions Lab IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
HONG LiYuan
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
MUI Soon Wan
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
WANG TianJing
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
ZHANG YuXuan
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
KONG Yu Ning
DBS Bank School Valedictorian Award in Information Systems (Individual)
AY2015/16
LEE Chiang Fong
Eddie Chau Outstanding Student Award in Network Security (Individual)
AY2015/16
LAM Kee Wei
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2015/16
Sulovna SUSANT
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2015/16
Clarence NGOH Peng Yu
Philip Kwa SIS Outstanding Second Year Student Award (Individual)
AY2015/16
HENG U San
Singapore Compuer Society (SCS) Best Final Year Student Award (Individual)
AY2015/16
Favian WONG Hong Yuan
SIS Future IT Leader Award (Individual)
AY2015/16
WONG Wai Tuck
SIS Outstanding First Year Student Award (Individual)
AY2015/16
Shaun TEH Chi Thong
SIS Outstanding Third Year Student Award (individual)
AY2015/16
NGOH Jun Dat
SMU CIRCLE Award (Individual)
AY2015/16
TEH Kaiwen
SMU CIRCLE Award (Individual)
AY2015/16
LIM Yi Sheng
SPH Magazines Salutatorian Award (Individual)
AY2015/16
Jeanne SIM Peh Wuen
The Genesis Networks Good Progress Award (Individual)
AY2015/16
LIN Qianpin
The Genesis Networks Good Progress Award (Individual)
AY2015/16
Benjamin LOW Yun Yuan
T-Lab Transformation Project Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
Charlyn CHOO Su-lin
T-Lab Transformation Project Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
LEONG Pui Yi
T-Lab Transformation Project Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
NG Chi Qing
T-Lab Transformation Project Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
NG Shi Hao
T-Lab Transformation Project Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
Yadanar TIN
T-Lab Transformation Project Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
CHEW Jing Kai Zany
T-Lab Transformation Project Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
SOK Pu Rum
T-Lab Transformation Project Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
WAN Huay Mun
T-Lab Transformation Project Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
XIE Meng Yun
T-Lab Transformation Project Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
ZHANG Jie
T-Lab Transformation Project Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased)
AY2015/16
NG Kai Xuan
Emerson Network Power SIS IS Application Project Outstanding Student Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Ryan Elyas LOO Qi Xuan
Emerson Network Power SIS IS Application Project Outstanding Student Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Shaun TEH Chi Thong
Emerson Network Power SIS IS Application Project Outstanding Student Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
TAN Jie Sheng
Emerson Network Power SIS IS Application Project Outstanding Student Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Charlie CHONG Yick Soon
Infosys Consulting IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Edison LIM Jun Hao
Infosys Consulting IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
HOE Ying Mei
Infosys Consulting IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
LER Ze Chen
Infosys Consulting IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
POH Lin Fang
Infosys Consulting IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Tiffany GUNAWAN
Infosys Consulting IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
CUI Linting
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
CHENG Fu Mei
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
Kenny NGO Yizhi
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
CHAN Si Hui
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
NG Boon Thai
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2015/16
HOO Yuan Yang
Emerson Network Power SIS IS Application Project Outstanding Student Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Henry TANG Ji Rui
DBS Bank School Valedictorian Award in Information Systems (Individual)
AY2014/15
Victor LEE Hong Zhi
DHL-SMU Green Transformation Lab's Environmental Sustainability Award (Individual)
AY2014/15
Adam CHEE Tze Jean
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2014/15
Benjamin LIU Bingquan
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2014/15
CHU Cheuk Yiu
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2014/15
Keith LENG Jia Ming
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2014/15
TAN Siying
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2014/15
YAN Shaohong
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2014/15
LEE Xiang Rui
Information Technology Management Association Future Information Technology Leader Award (Individual)
AY2014/15
Victor LEE Hong Zhi
National Environment Agency EcoFriend Awards, Youth & Students Category (Individual)
AY2014/15
Victor LEE Hong Zhi
National Environment Agency EcoFriend Awards, Youth & Students Category (Individual)
AY2014/15
Ian Clarence CHAN
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2014/15
Jeremy ZHONG Jiahao
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2014/15
LEE Bozheng Kenneth
Philip Kwa SIS Outstanding Second Year Student Award (Individual)
AY2014/15
Alex NG Jun Hong
PwC Singapore Outstanding Award for Whole Leadership (Individual)
AY2014/15
KOH Kar Chian
Singapore Computer Society (SCS) Best Final Year Student Award (Individual)
AY2014/15
Tay Wei Kiat
Singapore Computer Society (SCS) IT Youth of the Year (Individual)
AY2014/15
TAY Wei Kiat
Singapore Computer Society (SCS) IT Youth of the Year (Individual)
AY2014/15
Clarence NGOH Peng Yu
SIS Outstanding First Year Student Award (Individual)
AY2014/15
Heng U San
SIS Outstanding Third Year Student Award (Individual)
AY2014/15
CHAN Yong Guang
SMU Circle Awards (Individual)
AY2014/15
GOH Koon Hui Geoffrey
SMU Circle Awards (Individual)
AY2014/15
KOH Ying Ying Trecia
The Genesis Networks Good Progress Award (Individual)
AY2014/15
WANG Jing
The Genesis Networks Good Progress Award (Individual)
AY2014/15
FOO Qian Bi
University Student Life Awards - SMU Excellence in Student Life (Individual)
AY2014/15
Victoria KOH Min Yi
University Student Life Awards - SMU Excellence in Student Life (Individual)
AY2014/15
GOKARN Ila Nitin
Best IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
MA Chenguang
Best IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
MI MI Han Kyaw
Best IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
PHYU Phyu Htant
Best IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
PUJARA Aniket Pinakin 
Best IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Siddhant KANAUJIA
Best IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
HSU Shao Cheh 
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Jeremy LIM Xieyan 
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LEE Jin
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LIM Shu Hui
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Sherman TAN Si Xian 
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
HENG U San
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LIM Yi Sheng
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Sulovna SUSANT
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
TAN Qi Yang
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Andy TENG Rui Jie
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LEK Guan Zhou 
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
TAN Si Yu
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
WENG Xinyong 
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
WONG Wei Xiong 
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Esther LEE Si Ying  
Best IS480 Video - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Joel NG Chi Cain 
Best IS480 Video - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Rodney TAN Kian Jun
Best IS480 Video - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
TAN Tian Wen 
Best IS480 Video - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
ZOU Xianwei 
Best IS480 Video - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Eugene LOW Foo Mun
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Fennie TOO Jingyan
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Joanna PHOON Mu En
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LIM Chee Yong
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Matthew CHEAH Kheng Boon
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
TAY Ee Hian
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
CHUA Pei Qin
Lien Center Award for IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
KAWI
Lien Center Award for IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Sithu KYAW
Lien Center Award for IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Thandar Wai MYINT
Lien Center Award for IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
TRINH Hiep Dang Khoa
Lien Center Award for IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Esther LEE Si Ying  
Most Popular IS480 Poster - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Joel NG Chi Cain 
Most Popular IS480 Poster - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Rodney TAN Kian Jun
Most Popular IS480 Poster - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
TAN Tian Wen 
Most Popular IS480 Poster - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
ZOU Xianwei 
Most Popular IS480 Poster - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
HENG U San
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LIM Yi Sheng
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Sulovna SUSANT
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
TAN Qi Yang
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Anthony Marlius HOLLEN
Best IS306 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Damien NG Xuan Wei
Best IS306 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
FAN Weiliang
Best IS306 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
WONG Hong Yuan Favian
Best IS306 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
YAO Min Gee
Best IS306 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Henry TANG Ji Rui
UXArmy Best Team Project Award for the Interaction Design and Prototyping Course (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LEE Cheng Yi 
UXArmy Best Team Project Award for the Interaction Design and Prototyping Course (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
NG Yew Hwee
UXArmy Best Team Project Award for the Interaction Design and Prototyping Course (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
ONG Zhi Min
UXArmy Best Team Project Award for the Interaction Design and Prototyping Course (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
TEH Kaiwen
UXArmy Best Team Project Award for the Interaction Design and Prototyping Course (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Aldric TAN Jia Jun
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
CHEE Mei Xuan
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
ERWIN
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
NEO Kai Xi
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Roxanne TAN
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Gerry GOH Meng Ping
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LAU Chen Lin
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LIM Yong Siang
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
PANG Jiamin
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
ZENG Jiatong
Best IS480 Video - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Darren QUAH Zhi Xun
Emerson Network Power SIS Application Project Outstanding Student Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
May KOH
Emerson Network Power SIS Application Project Outstanding Student Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
PUAN Youshuang
Emerson Network Power SIS Application Project Outstanding Student Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
SEOW Zi-hua
Emerson Network Power SIS Application Project Outstanding Student Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
WANG Shyan Ann
Emerson Network Power SIS Application Project Outstanding Student Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Chester CHEONG Wen Tan
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LIN Hanwen
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Louise TENG Lu Yi
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Sara CHAN Yi Rui
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Tricia TEO Hui Shan
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Kyi LAI Lai Shoon
Lien Center Award for IS480 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
NYEIN Su Aye
Lien Center Award for IS480 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
SHI Xiaomeng
Lien Center Award for IS480 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
SOE Myat Myat Aung Htut
Lien Center Award for IS480 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Chester CHIEW Wei Hong
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Jasmine LIN Qianru
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Keith TAN Xiang Wei
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
KONG Yu Ning
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
NGOH Jun Dat
Most Popular IS480 Poster - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Brindha Menon D/o SIVA KUMAR
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
CHUA Min Xuan
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Kamsani
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
KHIEW Shi Kai
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Muhammad Nur Hakam Bin MOHAMMED
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
SEOL Hye Ri
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
TAN Gui Shi
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
ANG Gwo Shyong @ ANG Guo Liang
T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
KO Soon How
T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Kenneth MAK Jiawei
T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
WONG Jia Wei
T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Eilien Elrica
T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Robyn CHENG King
Eddie Chau SIS Outstanding Student Award in Network Security (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LIM Yi Sheng
Hewlett-Packard Top Student Award in Business Solutions & Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Alvin CHIN Wei Zhen
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
CHU Cheuk Yiu
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Jenny SUWANDOYO
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Keith LENG Jia Ming
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Michelle TEO Sok Lee
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
YAO Min Gee
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Benjamin LIU Bingquan
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Eugene NG Song Zhi
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
GOH Jun Hong
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
NGUYEN Duy Loc
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
YAN Shaohong
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Adam CHEE Tze Jean
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Benjamin WU Bingwen
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Derrick NG Zi Gen
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Gabriel LEONG Jun Kang
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
TAN Siying
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Wendy TAN Wei Yan
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
CHUA Min Xuan
McAfee. Part of Intel Security SIS Outstanding Student in Information Security and Assurance Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
TEH Kaiwen
McAfee. Part of Intel Security SIS Outstanding Student in Information Security and Assurance Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
LER Ze Chen
McAfee. Part of Intel Security SIS Outstanding Student in Information Security and Trust Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Andy TENG Rui Jie
SAP Enterprise Business Solutions Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2014/15
Trina NG Chin Teng
SAP Enterprise Business Solutions Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Favian WONG Hong Yuan
Credit Suisse Best Individual Award (Individual)
AY2013/14
LEE Jun Yeol
Credit Suisse Best Step-up Individual Award (Individual)
AY2013/14
TAN Roxanne
Credit Suisse Best Step-up Individual Award (Individual)
AY2013/14
TAY Wen Bin
DBS Bank School Valedictorian Award in Information Systems (Individual)
AY2013/14
KOH Kar Chian
Hewlett-Packard Top Student Award in Business Solutions & Technology (Individual)
AY2013/14
Clinston TAN Wei Jie
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2013/14
Ian Clarence CHAN
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2013/14
Jeremy ZHONG Jiahao
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2013/14
Jolie LEE Jia Ling
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2013/14
Kenneth WONG Jun Jie
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2013/14
Lionel KOH Wee Heng
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2013/14
Vivian LAI Wan Yin
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2013/14
XU Mengxiang
i-Lab Young Star Individual Award (Individual)
AY2013/14
Chloe LIM Yi
Information Technology Management Association Future Information Technology Leader Award (Individual)
AY2013/14
LEE Xiang Rui
Kim's Entrepreneur Prize (Individual)
AY2013/14
LEE Xiang Rui
Kim's Entrepreneur Prize (Individual)
AY2013/14
Henry TANG Ji Rui
MIT Club of Singapore Prize (Individual)
AY2013/14
Bryan LIM Wei Chiang
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2013/14
Chloe LIM Yi
Paul S. Goodman Learning Innovation Award (Individual)
AY2013/14
LIM Yi Sheng
Philip Kwa SIS Outstanding Second Year Student Award (Individual)
AY2013/14
TAY Wen Bin
Professor Tan Teck Meng Award (Individual)
AY2013/14
Kevin NG Ying Yi
Singapore Computer Society (SCS) Best Final Year Student Award (Individual)
AY2013/14
Kenneth LEE Bozheng
SIS Outstanding First Year Student Award (Individual)
AY2013/14
GOH Koon Hui Geoffrey
SIS Outstanding Third Year Student Award (Individual)
AY2013/14
Inez CAHYANI
SMU Circle Awards (Individual)
AY2013/14
LIU Dongyu
SMU Circle Awards (Individual)
AY2013/14
FOO Qian Bi
SMU Excellence in Student Life Award (Individual)
AY2013/14
Freda TAN Yi Cui
SMU Excellence in Student Life Award (Individual)
AY2013/14
NG Wah Chun
SMU Excellence in Student Life Award (Individual)
AY2013/14
TAN Wei Chong
SMU Excellence in Student Life Award (Individual)
AY2013/14
Victor LEE Hong Zhi
SMU Excellence in Student Life Award (Individual)
AY2013/14
HENG U San
Ankit Fadia Study Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
NG Hao Yuan, Andre
E-Cop Best Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Wei Chong
Eddie Chau SIS Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Excellente
SAP Enterprise Business Solutions Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Abhilash MURTHY
Asia Pacific Facebook Hackathon (Prizes-Competition)
AY2013/14
Alayne PANG Hui Xian
Asia Pacific Facebook Hackathon (Prizes-Competition)
AY2013/14
Suresh SUBRAMANIAM
Asia Pacific Facebook Hackathon (Prizes-Competition)
AY2013/14
XU Mengxiang (Max)
Asia Pacific Facebook Hackathon (Prizes-Competition)
AY2013/14
Kenneth CHAI Kang Rui
SAS Analytics Competition 2014 (Prizes-Competition)
AY2013/14
LEE Yao Zong
SAS Analytics Competition 2014 (Prizes-Competition)
AY2013/14
SIM Li Chien
SAS Analytics Competition 2014 (Prizes-Competition)
AY2013/14
GOH Zhi Wei
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Inez CAHYANI
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
James LIM Xing Yan
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Kevin NG Ying Yi
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Michelle LEONG Kai Xin
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Boon Kheng
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Timothy TEO Zhong Hon
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Anthony Marlius HOLLEN
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Fiona WOO Yu Mei
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
GOH Chun Yang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Hector SIM Yiu Shin
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LIM Xieyan Jeremy
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Yun Xi
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Abdul Basith S/o MOHAMED H M Y
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Chloe CHIANG Foon Hui
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHUA Zhen Ling
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
HSU Shao Cheh
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Rayner KOH Yok How
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Chit Sian 
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Si Yu
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Benjamin TAN Kei Rong
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHEE Mei Hui
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
El-malique Bin Md GHAZALI
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jen LOW Ren Jie
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Shanaaz D/o Musthafa MUSTHAFA KAMAL
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
William CHUNG Wui Lun
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Barbara Kristin TOEPHER
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
HO Si Min
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jeanetta LOW Yi Fang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
NING Yuting
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Priscilla Ruth LIEM
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Rachel CHOI Wai Sze
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Caarticay PANDAY
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
GAO Miao
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
GOH Wei Jie
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jonathan TAY Jiun Yang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
NGO Cam Le
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Sundaram S/O K.VALLIAPPAN
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Archit Ajit SHARMA
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
DAI Xuling
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Elaine HOE
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
KIM Peter Kyung Soo
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LIANG Yahui
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TRAN Hung Thinh
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 1, Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Alvin SOH Wei Sheng
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Henry TANG Ji Rui
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Ian CLARENCE Chan
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jeremy ZHONG Jiahao
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LEE Xiang Rui
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Vivian LAI Wan Yin
Best IS480 Project Management - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Alayne PANG Hui Xian
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CAI Yanru
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHAN Suk Lum
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Edwin LIM Sheng Xian
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jonathan TAY Jiun Yang
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Kenneth CHNG Soon Hau
Best IS480 Project Winner - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHEN Weizhe
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Clinston TAN Wei Jie
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Kenneth WONG Jun Jie
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LIU Dongyu
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
XU Mengxiang (Max)
Best IS480 Technical Innovation - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
 James LIM Xing Yan
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Geraldine KOON Yuhua
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jonathan HO Jian Wei
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Kevin NG Ying Yi
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Yao Guang
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
ZHU Juntao
Best IS480 Value to Sponsor - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Amanda TAN Li Hui
Best IS480 Video Pitch - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Freda TAN Yi Cui
Best IS480 Video Pitch - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Janice KOH Rui Ling
Best IS480 Video Pitch - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
NGUYEN Thu Hang
Best IS480 Video Pitch - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Siong Min
Best IS480 Video Pitch - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Edmund GAIR Jun Jie
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jane LEE Xue li
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LOH Kai Cong
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Shena ONG Wei Ting
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Yan Jun
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Andrew LEONG Zhan Yuan
Lien Center Award for IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHEW Hui Ying
Lien Center Award for IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Esther YEE Yi Hui
Lien Center Award for IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
OW Wei Xiang
Lien Center Award for IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAY Li Ying Karen
Lien Center Award for IS480 Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Amanda TAN Li Hui
Most Popular IS480 Poster Booth - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Freda TAN Yi Cui
Most Popular IS480 Poster Booth - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Janice KOH Rui Ling
Most Popular IS480 Poster Booth - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
NGUYEN Thu Hang
Most Popular IS480 Poster Booth - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Siong Min
Most Popular IS480 Poster Booth - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Amanda TAN Li Hui
T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Freda TAN Yi Cui
T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Janice KOH Rui Ling
T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
NGUYEN Thu Hang
T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Siong Min
T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Alayne PANG Hui Xian
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CAI Yanru
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHAN Suk Lum
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Edwin LIM Sheng Xian
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jonathan TAY Jiun Yang
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Kenneth CHNG Soon Hau
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Dewi ZANA 
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LIM Xian Ming
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LIN Bin
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAY Zhi Yue
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
ZHANG Fan
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Joseph CHOO Jing Wei
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LEOW Chun Tat
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
ONG Zhen Guang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAY Wen Bin
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
WONG Pei Ling, Jerene
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHIA Sheng Yang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHOO Sweet Cin Rosanne
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
KOH Jun Kiat
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
SIM WEI YANG
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
WEE WEI JIAN
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
George NG Xuan Long
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Lionel KOH Wee Heng
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Matthew CHEAH Kheng Boon
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Simon ANG Hock Leng
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Zi Song
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAY Ee Hian
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Chelsea TOH Miaoxing
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
KOH Han Hui
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LAI Weizheng
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LIM Jing Yi
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Robyn CHENG King
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Cynthia TEO Jia Ling
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
MA Yuan
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
NG Han Xiang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
POH Yang Zhou
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
SHEN Meilin
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
WANG Hao Bo
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHENG Jia Ying
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Lynnette LIM Wen Zheng
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
ONG Sen Chian
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
YEO Jun Kiat
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
ZENG Ying
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Term 2, Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Anthony Marlius HOLLEN
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Hector SIM Yiu Shin 
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Jun Liang 
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Wei Chong 
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAY Hui Shia 
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Tommy SOH Jun Kui 
Best IS480 Project Management - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Agurz Gary LEONG Kwok Wai
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Denise WONG Kar Lin
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Eleazar LIM Wei Ji
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Janan TAN
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LOH Yi Song
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Nicholas LI Jiacheng
Best IS480 Project Winner - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
BIE Ya Qing 
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LOW Wen Guang 
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Noelle TAN Rui Jia 
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
SEBASTIAN Kiran Joy 
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Guo Hao 
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Victor LEE Hong Zhi 
Best IS480 Technical Innovation - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Darryl LEONG Jun Hun 
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Fiona WOO Yu Mei 
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LEE Yi Xian 
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LIM Ken Khoon 
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Mei Zhen
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Yun Xi  
Best IS480 Value to Sponsor - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Kelvin WONG Wei Hong 
Best IS480 Video Pitch - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
ONG Yi Ling 
Best IS480 Video Pitch - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Rayner KOH Yok How 
Best IS480 Video Pitch - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
SEAH Jun Zhi
Best IS480 Video Pitch - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Chit Sian 
Best IS480 Video Pitch - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Yvonne PHUI Rui Qi 
Best IS480 Video Pitch - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Anthony Marlius HOLLEN
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Hector SIM Yiu Shin 
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Jun Liang
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Wei Chong 
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAY Hui Shia 
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Tommy SOH Jun Kui 
Infosys Lodestone IS480 Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Benjos Antony THAREPARAMBIL JOSEPH 
Lien Centre Award for IS480 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHAN Keng Theng 
Lien Centre Award for IS480 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
FOO Qian Bi 
Lien Centre Award for IS480 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Kean KWOK Jin 
Lien Centre Award for IS480 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
QUAH Shu Ting, Rachel
Lien Centre Award for IS480 Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Agurz Gary LEONG Kwok Wai
Most Popular IS480 Poster Booth - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Denise WONG Kar Lin
Most Popular IS480 Poster Booth - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Eleazar LIM Wei Ji
Most Popular IS480 Poster Booth - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Janan TAN
Most Popular IS480 Poster Booth - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LOH Yi Song
Most Popular IS480 Poster Booth - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Nicholas LI Jiacheng
Most Popular IS480 Poster Booth - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
EDRIC Subur
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LE Hung 
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Miguel Nicholas Zamora RIINGEN 
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
NAGUIAT Beatriz Camille Abijay
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TRAN Pham Viet Thao 
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
HUANG Junming
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jaslin WEE Zhen Ting 
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Mohamed SAFIULLAH 
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Sheryl TAY Shee Theng 
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
SONG Huiwen
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
HU Qunqun
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LAU Si Ting Amabel
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LIM Junyang Leon
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
SEOW Zi-Hua
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
YONG Chin Wei Sherman
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
HENG U San
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jason KOH Jun Qiang 
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
NGOW Wei Yi 
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Salomo Agus TAMBUNAN 
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
YE Myat Min
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Adam CHEE Tze Jean
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
KOH May Lin
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LEE Cheng Yi
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
NGOH Jun Dat
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Yashraj Abhiraj JALOTA 
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Esther LEE Si Ying
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Favian WONG Hong Yuan
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
MA Chenguang
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
NGUYEN Anh Minh 
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
ZOU Xianwei
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CAO Li
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
FAN Weiliang
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
GONG Tuo
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Shi Qi
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TRINH Hiep Dang Khoa
Credit Suisse – Software Engineering Star Awards <p>Best Project Team Award</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHUA Bing Huan 
Avocent Asia Pacific Pte Ltd SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Geoffrey GOH Koon Hui 
Avocent Asia Pacific Pte Ltd SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Nicholas LEE Desheng 
Avocent Asia Pacific Pte Ltd SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Sean CHUA Kian Shun 
Avocent Asia Pacific Pte Ltd SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TEO Jie Ting 
Avocent Asia Pacific Pte Ltd SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Agurz Gary LEONG Kwok Wai
Easy Pump Mobile Innovation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LIM Wei Ji Eleazar
Easy Pump Mobile Innovation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LOH Yi Song
Easy Pump Mobile Innovation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Nicholas LI Jiacheng
Easy Pump Mobile Innovation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
TAN Janan
Easy Pump Mobile Innovation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
WONG Kar Lin, Denise
Easy Pump Mobile Innovation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Alvin SOH Wei Sheng
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Henry TANG Ji Rui
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Ian Clarence CHAN
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jeremy ZHONG Jiahao
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LEE Xiang Rui
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Vivian LAI Wan Yin
i-Lab Avant Garde Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Jolie LEE Jia Ling
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Lionel KOH Wee Heng
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Radeya PARVEEN
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Rosalind NG Hsiu Zhen
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Siti Zulaiha bte KAMARUDIN
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
SONG Xinyi
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
CHEN Weizhe
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Clinston TAN Wei Jie
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
Kenneth WONG Jun Jie
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
LIU Dongyu
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2013/14
XU Mengxiang
i-Lab Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAN Wee Kiat
DBS Bank School Valedictorian Award in Information Systems (Individual)
AY2012/13
LIN Yi
Dean of Students Award  (Individual)
AY2012/13
SHAO Qi
Dean of Students Award  (Individual)
AY2012/13
TAN Wei Chong
Dean of Students Award  (Individual)
AY2012/13
Kevin NG Ying Yi
Hewlett-Packard Top Student Award In Business Solutions and Technology  (Individual)
AY2012/13
TAY Wei Kiat
Information Technology Management Association Future Information Technology Leader Award (Individual)
AY2012/13
NG Wah Chun
Lee Foundation Student Life Scholarship Award (Individual)
AY2012/13
LIM Ming Swin
Monetary Authority of Singapore Academic Excellence Award (Individual)
AY2012/13
Henry TANG Ji Rui
Outstanding Achievement Award (Individual)
AY2012/13
Antoni Riady LEWA
Paul S. Goodman Learning Innovation (Individual)
AY2012/13
TAN Choon Hua
Paul S. Goodman Learning Innovation (Individual)
AY2012/13
LEE Xiang Rui
Philip Kwa SIS Outstanding Second Year Student Award (Individual)
AY2012/13
Jonathan HO Jian Wei
Philips Outstanding Third Year SIS Student Award (Individual)
AY2012/13
TEH Kaiwen
Singapore Computer Society - IT Youth Award 2013 (Individual)
AY2012/13
Roy LEE Ka Wei
Singapore Computer Society Best Final Year Student Award (Individual)
AY2012/13
LIM Yi Sheng
SIS Outstanding First Year Student Award (Individual)
AY2012/13
Shaun CHIA Hanfeng
SMU CIRCLE Award (Individual)
AY2012/13
TAY Jun Ru
SMU CIRCLE Award (Individual)
AY2012/13
GOH Shi Long
Standard Chartered iLab@SMU Young Star Award (Individual)
AY2012/13
LAM Zhao Yang
Standard Chartered iLab@SMU Young Star Award (Individual)
AY2012/13
LEE Hui Min
Standard Chartered iLab@SMU Young Star Award (Individual)
AY2012/13
TAN Yong Sheng
Standard Chartered iLab@SMU Young Star Award (Individual)
AY2012/13
Thomas TAN
Standard Chartered iLab@SMU Young Star Award (Individual)
AY2012/13
Timothy SOH Zhen Yang
Standard Chartered iLab@SMU Young Star Award (Individual)
AY2012/13
TING Wen Jun
Standard Chartered iLab@SMU Young Star Award (Individual)
AY2012/13
CHAN Yong Guang
Credit Suisse Best Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
CHUA Zhen Ling
Credit Suisse Best Step-up Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAN Wei Chong
Ankit Fadia Study Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Tommy SOH Jun Kui
e-Cop Best Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
ONG Zhen Guang
Eddie Chau SIS Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jocelyn TAN Si Min
SAP Enterprise Business Solutions Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jaryll Tjioe Hongfei
Alexandra Health-SMU T-Lab Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jonathan Lim Ming Rong
Alexandra Health-SMU T-Lab Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Siti Rahmah binte Mahmud
Alexandra Health-SMU T-Lab Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Tan Wee Kiat
Alexandra Health-SMU T-Lab Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Terence Goh
Alexandra Health-SMU T-Lab Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Henry TANG Ji Rui
code::XtremeApps:: Open Category Competition 2012 (Prizes-Competition)
AY2012/13
Jeremy ZHONG Jiahao
code::XtremeApps:: Open Category Competition 2012 (Prizes-Competition)
AY2012/13
LEE Xiang Rui
code::XtremeApps:: Open Category Competition 2012 (Prizes-Competition)
AY2012/13
HENG U San
code::XtremeApps:: Open Category Competition 2012 (Prizes-Competition)
AY2012/13
CHUA Bing Huan (Victor)
National Infocomm Security Competition 2013 Business Security Challenge (Prizes-Competition)
AY2012/13
Geoffrey GOH Koon Hui
National Infocomm Security Competition 2013 Business Security Challenge (Prizes-Competition)
AY2012/13
Nicholas LEE Desheng
National Infocomm Security Competition 2013 Business Security Challenge (Prizes-Competition)
AY2012/13
TEO Jie Ting
National Infocomm Security Competition 2013 Business Security Challenge (Prizes-Competition)
AY2012/13
Bevan TAN Junming
SMU Innovation Awards 2012 (Prizes-Competition)
AY2012/13
TEOH Qi Wei
SMU Innovation Awards 2012 (Prizes-Competition)
AY2012/13
Michelle LEONG Kai Xin
SMU Innovation Awards 2012 (Prizes-Competition)
AY2012/13
Henry TANG Ji Rui
UBS Group Technology Case Study (Prizes-Competition)
AY2012/13
LEE Xiang Rui
UBS Group Technology Case Study (Prizes-Competition)
AY2012/13
Melvrick GOH Aik Chun
UBS Group Technology Case Study (Prizes-Competition)
AY2012/13
Adrian VU Wei Liang
Urban Data Challenge: Zurich | San Francisco | Geneva (Prizes-Competition)
AY2012/13
CHONG Zi Xin
Urban Data Challenge: Zurich | San Francisco | Geneva (Prizes-Competition)
AY2012/13
XU Mengxiang (Max)
Urban Data Challenge: Zurich | San Francisco | Geneva (Prizes-Competition)
AY2012/13
Associate Prof KAM Tin Seong
Urban Data Challenge: Zurich | San Francisco | Geneva (Prizes-Competition)
AY2012/13
Fransisca FORTUNATA
Urban Data Challenge: Zurich | San Francisco | Geneva (Prizes-Competition)
AY2012/13
Geoffrey GOH Koon Hui
Urban Data Challenge: Zurich | San Francisco | Geneva (Prizes-Competition)
AY2012/13
SHIH Fu Hua
Urban Data Challenge: Zurich | San Francisco | Geneva (Prizes-Competition)
AY2012/13
Calvin LIM Jun Long
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Genevive CHAN Keng Ling
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Nikita SINHAL
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Regina LEE Min'er
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAN Wee Kiat
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAY Jun Ru
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Benjamin TAY Kai Long
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Larry LIN Jun Jie
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LIM Chuwei
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Nur Camellia Binte ZAKARIA
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TOH Yong Yeow
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Wilson HONG Weichun
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Clarissa LO Ying Li Wuisan
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
GOH Zhi Wei
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Inez CAHYANI
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Kenny KOH Wei Kien
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Stephen HENG Hua Tak
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
CHEN Xuan Zhong
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
HU Zhengbin
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jagdish Udeykumar CHANDIRAMANI
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jewelry POH Yin Zhu
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LIM Lifen
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LIN Junliang
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
FOO Tee Jun
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LUO Jia
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Marcus LEE Youwei
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Mervyn LEE Shao Hui
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
PEH Jun Hao
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
HUANG Jianxin
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jonathan PANG Mun Keong
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LAI Xin Chu
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LEONG Kum Hung
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Michelle LEONG Kai Xin
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Timothy TEO Zhong Hon
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Andrew BENG Teck Wen
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Chevy Chad SIM Chien Soon
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LEONG Boon Liang
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Vijayrajah GANESHAMOORTHY
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Willis LOY Huihuang
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jeremy LECK Kian Loong
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jeylani Peer Mohamed Bin MOHAMED ALI FAREITH
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Mohamed Rizwan Nasir MADAKIA
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
WANG Luhao
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
WONG Wei Min
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Bryan LIM Wei Chiang
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
CHUA Eng Chang
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Gabriel LOK Wei Xiong
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Sundaram S/O K. VALLIAPPAN
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Dustin NG Yu
Infosys Lodestone Management Consultants IS480 Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Hayden LEOW Si Wee
Infosys Lodestone Management Consultants IS480 Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jane Iskandar LAU
Infosys Lodestone Management Consultants IS480 Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Teng Aladdin YOUNG
Infosys Lodestone Management Consultants IS480 Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
YOUNG Lilian
Infosys Lodestone Management Consultants IS480 Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
CHIN Pei Wen
Lien Award for IS480 Final Year Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Madeline ONG Hui Ying
Lien Award for IS480 Final Year Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Siti Mardiana BINTE TUMADI
Lien Award for IS480 Final Year Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAN Chang Kiat
Lien Award for IS480 Final Year Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Zac Douglas XU Peiwen
Lien Award for IS480 Final Year Project - Term 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Andrew BENG Teck Wen
Lien Award for IS480 Final Year Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Chevy Chad SIM Chien Soon
Lien Award for IS480 Final Year Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LEONG Boon Liang
Lien Award for IS480 Final Year Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Vijayrajah GANESHAMOORTHY
Lien Award for IS480 Final Year Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Willis LOY Huihuang
Lien Award for IS480 Final Year Project - Term 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
HENG Choon Hwee
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
HO Leong Yong
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LIM Hui Qing
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
SHEN Xiaochuan
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
CHAN Jing Wei
Standard Chartered iLab@SMU Award: Avante Garde Team Special Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LEE Hui Min
Standard Chartered iLab@SMU Award: Avante Garde Team Special Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
NG Xin Yi
Standard Chartered iLab@SMU Award: Avante Garde Team Special Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
NI Shuai
Standard Chartered iLab@SMU Award: Avante Garde Team Special Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
ONG Geok Ling
Standard Chartered iLab@SMU Award: Avante Garde Team Special Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TOR Wei Liang
Standard Chartered iLab@SMU Award: Avante Garde Team Special Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Adrian LIM Teck Wei
Standard Chartered iLab@SMU Award: SMU Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LIN Weirui
Standard Chartered iLab@SMU Award: SMU Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Sharon PHUI Wei Ling
Standard Chartered iLab@SMU Award: SMU Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Terence LIN Ziyang
Standard Chartered iLab@SMU Award: SMU Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Timothy SOH Zhen Yang
Standard Chartered iLab@SMU Award: SMU Innovation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
HENG Chang Boon
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jaryll TJIOE Hongfei
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LIM Wei Ming
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Regine LOW Si Ting
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Spencer LIN Diqiang
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAN Wee Kiat
Tocco Studios IS480 Best User Experience Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
CHEW Siew Chin
Zension Best IS480 Social Media Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LAU Shu Neng
Zension Best IS480 Social Media Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
ONG Zhen Guang
Zension Best IS480 Social Media Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Ryan LIM Wen Rong
Zension Best IS480 Social Media Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
YONG Qian Hwee
Zension Best IS480 Social Media Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
ZOU Mei
Zension Best IS480 Social Media Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
CHING Gek Seng
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Houston TOH Kian Lock
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LAU Poh Chye (Aloysius)
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
ONG Hui Ling
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Terence GOH
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Amanda TAN Li Hui
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Geoffrey GOH Koon Hui
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Kimberly LEK Hui Lin
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Nicholas LEE Desheng
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAN Wei Chong
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Benjamin CHAN Chi Siong
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
CHAN Weitian
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Gabriel BONG Zhi Siong
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Kenneth LIOW Jian Quan
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAN Xin Lin
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Anthony Marlius HOLLEN
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
DAI Xuling
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Henry TANG Ji Rui
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Lionel KOH Wee Heng
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
SHIH Fu Hua
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Andy TENG Rui Jie
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Eileen TAN
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Nur Hazirah Binte Zainal ABIDIN
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAN Guo Hao
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAN Zi Song
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
El-malique Bin Md GHAZALI
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LEE Yi Xian
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
POOI Ching Png
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAN Mei Zhen
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Zoey TEO Kai Ying
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Benjos Antony THAREPARAMBIL JOSEPH
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Damian TAN
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jolie LEE Jia Ling
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LIM Ken Khoon
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Radeya PARVEEN
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering - Best Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jeremy LECK Kian Loong
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jeylani Peer Mohamed Bin MOHAMED ALI FAREITH
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Johnathan Cornelius LEOW Kiat Lim
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LIAO Wei Jun
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Mohamed Rizwan Nasir MADAKIA
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Esther YEE Yi Hui
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Frank LIM Aik Seng
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Leonard WEE Jian Wei
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
NGUYEN Minh Dang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Nils KAUFMANN
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
NITTALA Swetha Sharmista
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Fayanne FOO
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LAM Weng Pui
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
PEH Jun Hao
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Sarah CHU Tingfang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Shamus Ming MOHAN
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAN Wee Kiat
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Best Project Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Daryl ANG Yong Qin
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Kelvin TAN Kah How
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LI Lu
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LIU Huan
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Marcus LEE Youwei
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
SIRCAR Ayan
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 1 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
CHEN Qinghe
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
CHONG Yik Sean
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Stephanie Anne CHUA Yan Ling
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TAO Kejia
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Vivian SEET Kai Ling
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Wilson FOO Yu Kang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 2 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Glorya MARIE
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LEE Hui Min
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
NGUYEN Nhat Minh
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
NI Shuai
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Suriyanti
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TOR Wei Liang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 3 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
KOH Lay Mian (Vivian)
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LEE Chang Mei
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LIM Lifen
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
TEO Jia Yi
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
WEE Huixin
UOB Prize for Innovation in Retail Banking - Consolation Prize Team 4 (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
CHAN Deyang
Alexandra Health-SMU T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Jonathan LIM Ming Rong
Alexandra Health-SMU T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
LAM Kit Chwee
Alexandra Health-SMU T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Sebastian TAY Kai Sheng
Alexandra Health-SMU T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2012/13
Terence GOH
Alexandra Health-SMU T-Lab Transformation Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEE Xiang Rui
Alexandra Health Outstanding First Year Student Award   (Individual)
AY2011/12
Andre NG Yu Choon
DBS Bank School Valedictorian Award (Individual)
AY2011/12
Brandon HENG Cheng Wei
Dean of Students Award - Sports & Adventure (Individual)
AY2011/12
Sherrie TAN Shihui
Dean of Students Award - Sports & Adventure (Individual)
AY2011/12
Urmila MANDAPAKA
Excellence Award - Student Leadership & Community Integration (Individual)
AY2011/12
TAN Wee Kiat
Hewlett-Packard Top Student Award In Business Solutions and Technology  (Individual)
AY2011/12
TEOH Qi Wei
Information Technology Management Association Future Information Technology Leader Award  (Individual)
AY2011/12
Pearlicia CHAN Xue Fen
Lee Foundation Student Life Scholarship Award (Individual)
AY2011/12
Darren SIM Chong Chian
Microsoft Most Valuable Professional (Individual)
AY2011/12
Joel LEE Wai Hoong
Monetary Authority of Singapore Academic Excellence Award  (Individual)
AY2011/12
Pearlicia CHAN Xue Fen
Outstanding Achievement Award - Arts (Individual)
AY2011/12
Chloe LIM Yi
Philip Kwa SIS Outstanding Second Year Student Award  (Individual)
AY2011/12
TAN Yong Sheng
Philips Outstanding Third Year SIS Student Award  (Individual)
AY2011/12
Calvin LIM Jun Long
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Individual)
AY2011/12
LIM Wan Jun
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Individual)
AY2011/12
TAN Wee Kiat
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Individual)
AY2011/12
TAN Wei Jie
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Individual)
AY2011/12
TAY Jun Ru
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Individual)
AY2011/12
Jonathon KHOO Kay Chin
Singapore Computer Society Best Final Year Student Award  (Individual)
AY2011/12
Alvin KOH Jun Yong
SMU CIRCLE Award  (Individual)
AY2011/12
Danny SEOW Liang Cong
SMU CIRCLE Award  (Individual)
AY2011/12
Alayne PANG Hui Xian
Credit Suisse Best Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHONG Wen Xiong
Credit Suisse Best Step-up Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jonathan HO Jian Wei
Ankit Fadia Study Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LAI Xin Chu
e-Cop Best Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHEW Leong Heng
Eddie Chau SIS Outstanding Student Award in Advanced Information Security and Trust (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAY Jun Ru
SAP Enterprise Business Solutions Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Adrian Vu Wei Liang
Alexandra Health-SMU T-Lab Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Huang Ze Cheng
Alexandra Health-SMU T-Lab Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jay LIM Jiayi
Alexandra Health-SMU T-Lab Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Lau Wei Loong
Alexandra Health-SMU T-Lab Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Leong Jie Larp
Alexandra Health-SMU T-Lab Individual Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Carmen TAN Jia Min
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHONG Zi Xin
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jonathan LIM Song Ern
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jonathan Noel CHEE Jian Hui
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
KOO Ze-hou
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAN Kai Keefe
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TEOH Qi Wei
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Waritta SUKSEREE
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Adrian Cheng Bing Jie
code::XtremeApps:: Open Category Competition 2011 (Prizes-Competition)
AY2011/12
Edmund PHUANG Xuan Kang
code::XtremeApps:: Open Category Competition 2011 (Prizes-Competition)
AY2011/12
Tan Wee Kiat
code::XtremeApps:: Open Category Competition 2011 (Prizes-Competition)
AY2011/12
Deepa D/O Pannirselvam
Singapore Human Resources Institute (SHRI) HR Challenge 2012 Winner (University Category) (11 Feb 2012) (Prizes-Competition)
AY2011/12
Irfananazmin Binte Abdul JABBAR
Singapore Human Resources Institute (SHRI) HR Challenge 2012 Winner (University Category) (11 Feb 2012) (Prizes-Competition)
AY2011/12
Uma Devi D/O Krishna Moorthy
Singapore Human Resources Institute (SHRI) HR Challenge 2012 Winner (University Category) (11 Feb 2012) (Prizes-Competition)
AY2011/12
LI Zijing
SMU Innovation Implementation Award (Prizes-Competition)
AY2011/12
WONG Wei Min
SMU Innovation Implementation Award (Prizes-Competition)
AY2011/12
ZHENG Kaiwen
SMU Innovation Implementation Award (Prizes-Competition)
AY2011/12
Jonathon KHOO Kay Chin
Spatial Challenge 2012 <p>The Geospatial Application</p> (Prizes-Competition)
AY2011/12
NG Wei Quan
Spatial Challenge 2012 <p>The Geospatial Application</p> (Prizes-Competition)
AY2011/12
PNG Lee Hong
Spatial Challenge 2012 <p>The Geospatial Application</p> (Prizes-Competition)
AY2011/12
TAN Ying Da
Spatial Challenge 2012 <p>The Geospatial Application</p> (Prizes-Competition)
AY2011/12
Derek LEE Han Peng
Spatial Challenge 2012 <p>The Potential Business Product and Most Likes Award</p> (Prizes-Competition)
AY2011/12
Eugene TAN Hu Sheng
Spatial Challenge 2012 <p>The Potential Business Product and Most Likes Award</p> (Prizes-Competition)
AY2011/12
LEE Zhan Hui
Spatial Challenge 2012 <p>The Potential Business Product and Most Likes Award</p> (Prizes-Competition)
AY2011/12
TAY Yew Wei
Spatial Challenge 2012 <p>The Potential Business Product and Most Likes Award</p> (Prizes-Competition)
AY2011/12
HU Zhengbin
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jagdish Udeykumar CHANDIRAMANI
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jocelyn TAN Si Min
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LIU Zhanhong
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Melissa TIAN Pei Shi
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Clinston TAN Wei Jie
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
HO Leong Yong
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LI Lu
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LIU Dongyu
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
WOO Wei Cong
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Adrian LEE Xin Han
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Celine LEONG Shu Yi
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
HAN Tun Lwin
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
HO Si Min
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Houston TOH Kian Lock
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
HUANG Jianxin
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jaryll TJIOE Hongfei
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jenzus HSU Yong Jie 
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Kenneth CHAI Kang Rui
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEE Yan Ting
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Leonard WEE Jian Wei
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEOW Chun Tat
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LIM Yan Xin
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LIU Juntong
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Melissa LEE An Qi
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TRAN Hung Thinh
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Geraldine KOON Yuhua
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jonathan SEETOH Meng Jun
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LIM Shannon
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAN Wei Hao
Credit Suisse Best Student Award for Software Engineering (Team Awards) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Adrian CHENG Bing Jie
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Asti Andayani TEMI
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEE Jun Kit
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEW Ching Sien
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAN Wei Jie
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHAI Ching Hsiang
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHUA Chee Huat
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Daniel TSOU Guo Yuen Tsen
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Kenneth KOK Jin Cheng
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Mark Chen Chuangan
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Cheryl CHIANG Si Yuan
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEONG Jie Larp
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEONG Ying Larp
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Michael XU Hongyang
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Sherlynn SIM Xuele
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
GOH Chok Hui
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jay LIM Jiayi
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jeremy TAN Kam Wing
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
KONG Yuan Ching
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TEO Zi Rong
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Wayne TAN Jun Ren
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Bryan OUYANG Zhiyuan
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHIA Luck Yong
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Edward ZENG Han Shan
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Shaun TAN Jun Hua
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAN Wei Siong
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Cheryl Chiang Si Yuan
SMU-Alexandra Health T-Lab Technical Excellence Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Leong Jie Larp
SMU-Alexandra Health T-Lab Technical Excellence Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Leong Ying Larp
SMU-Alexandra Health T-Lab Technical Excellence Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Michael Xu Hongyang
SMU-Alexandra Health T-Lab Technical Excellence Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Sherlynn Sim Xuele
SMU-Alexandra Health T-Lab Technical Excellence Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Goh Chok Hui
SMU-Alexandra Health T-Lab Transformation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jay Lim Jiayi
SMU-Alexandra Health T-Lab Transformation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Jeremy Tan Kam Wing
SMU-Alexandra Health T-Lab Transformation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Kong Yuan Ching
SMU-Alexandra Health T-Lab Transformation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Teo Zi Rong
SMU-Alexandra Health T-Lab Transformation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Wayne Tan Jun Ren
SMU-Alexandra Health T-Lab Transformation Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Brandon HENG Cheng Wei
Standard Chartered Bank iLab@SMU - iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Dexter TAN Wei Ru
Standard Chartered Bank iLab@SMU - iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
KOO Ze-hou
Standard Chartered Bank iLab@SMU - iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Waritta SUKSEREE
Standard Chartered Bank iLab@SMU - iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHONG Xue Ling
Avocent Asia Pacific Pte Ltd-SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Darren SIM Chong Chian
Avocent Asia Pacific Pte Ltd-SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Johnathan Cornelius LEOW Kiat Lim
Avocent Asia Pacific Pte Ltd-SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEE Yi Hui
Avocent Asia Pacific Pte Ltd-SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
MYO Myint Aung
Avocent Asia Pacific Pte Ltd-SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Alex CHNG Keng Cheng
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Bevan TAN Junming
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Carmen TAN Jia Min
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Joy KOH
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TEOH Qi Wei
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Adrian LIM Teck Wei
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LIN Weirui
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Sharon PHUI Wei Ling
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Terence LIN Ziyang
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Timothy SOH Zhen Yang
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Derrick LOW Xuan Wei
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Edmund PHUANG Xuan Kang
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LAM Zhao Yang
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAN Yong Sheng
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAY Wei Kiat
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHOO Chew Peng
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Edward LAY Yong Shun
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Joel LEE Wen Jian
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
John GOH Ho Yee
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Linda BAY
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LOO Wei Yi
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHEN Qinghe
Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
HO Chuen Full
Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEW Li Ming
Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
NG Hui Lian
Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAO Kejia
Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Vivian SEET Kai Ling
Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Derek LEE Han Peng
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Eugene TAN Hu Sheng
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEE Zhan Hui
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAY Yew Wei
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
YAP Zheng Yang
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHOO Chew Peng
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Edward LAY Yong Shun
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Joel LEE Wen Jian
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
John GOH Ho Yee
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Linda BAY
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LOO Wei Yi
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Bryan OUYANG Zhiyuan
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Avante Garde Team Special Award (for project development in Titanium) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHIA Luck Yong
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Avante Garde Team Special Award (for project development in Titanium) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Edward ZENG Han Shan
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Avante Garde Team Special Award (for project development in Titanium) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Shaun TAN Jun Hua
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Avante Garde Team Special Award (for project development in Titanium) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAN Wei Siong
Standard Chartered Bank iLab@SMU - Avante Garde Team Special Award (for project development in Titanium) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Carmen TAN Jia Min
Standard Chartered Bank iLab@SMU - iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEONG Shuanna
Standard Chartered Bank iLab@SMU - iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TEOH Qi Wei
Standard Chartered Bank iLab@SMU - iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Wilson LIM Weisheng
Standard Chartered Bank iLab@SMU - iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Denipitiyage Narendra Lal GUNAWARDANA
The SimpliFlying Award for Innovation in Travel Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
DUONG Thanh Dang
The SimpliFlying Award for Innovation in Travel Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
EI Yin Mon
The SimpliFlying Award for Innovation in Travel Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LYE Lai Xiang
The SimpliFlying Award for Innovation in Travel Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
PANG Ye Chee
The SimpliFlying Award for Innovation in Travel Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Rishabh SINGHVI
The SimpliFlying Award for Innovation in Travel Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Edwin FENG Chugong
Microsoft Research Award for Best Class Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
HERI Sutikno
Microsoft Research Award for Best Class Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LIM Sheng Yang
Microsoft Research Award for Best Class Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
QUA Wei Han
Microsoft Research Award for Best Class Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
KYAW Lu Mon
Microsoft Research Award for Best Class Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LOH Chong Ghee
Microsoft Research Award for Best Class Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAN Ming Wie
Microsoft Research Award for Best Class Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
YAP Zheng Yang
Microsoft Research Award for Best Class Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Anthony SUGIARTO
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Brendon TAN Yee Jin
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
FELIX
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LAU Wei Loong
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Adrian VU Wei Liang
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Joshua NG Chee Ming
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
SIM Sing Hong
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAN Ying Da
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Hamlyn YEW Zhi Yuan
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
He LI
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Mohamed Ali Jinnah S/o ABDUL AZIZ
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
SHAO Qi
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Cedric CHUA Ming Jian
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHEE Jing Hui
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Heri SUTIKNO  
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
KYAW Zin Hein (Myo Min Oo)
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LOH Jue Luo
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
ZHAO Liang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Bevan TAN Junming
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Edwin FENG Chugong
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Ernest CAI Kunrong
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LEONG Jie Larp
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
QUA Wei Han
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Shawn FONG Sai Yean
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
WEE Yuting
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
Asti Andayani TEMI
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
CHOO Jek Bao
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
LAM Zhao Yang
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
NG Hui Lian
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAN Wei Jie
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAN Yong Sheng
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2011/12
TAY Wei Kiat
UOB Prize for Innovation in Retail Banking (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Kelvin CHNG Soon Yeong
DBS Bank School Valedictorian Award (Individual)
AY2010/11
Hendry POH
Dean of Student Award - Arts (Individual)
AY2010/11
TAN Zhong Ming
Dean of Student Award - Arts (Individual)
AY2010/11
ER Zixian
Dean of Student Award - Sports & Adventure (Individual)
AY2010/11
Jacob Selvan Muthu s/o SILVARAJU
Dean of Student Award - Student Leadership (Individual)
AY2010/11
Jonathon KHOO Kay Chin
Hewlett-Packard Top Student Award in Business Solutions and Technology (Individual)
AY2010/11
GAN Kah Hwee
Information Technology Management Association Future Information Technology Leader Award (Individual)
AY2010/11
Tomy JAYA
Monetary Authority of Singapore Academic Excellence Award (Individual)
AY2010/11
Andre NG Yu Choon
Philips Outstanding Third Year SIS Student Award (Individual)
AY2010/11
James KOH Yi Zhi
SAP Enterprise Business Solutions Award (Individual)
AY2010/11
Daniel TSOU Guo Yuen Tsen
Siemens Outstanding Second Year SIS Student Award  (Individual)
AY2010/11
Tessie SZETHO Peixin
Singapore Computer Society Best Final Year Student Award  (Individual)
AY2010/11
Kevin QUAH Lian Shen
Singapore Computer Systems Outstanding First Year Student (in Information Systems) Award (Individual)
AY2010/11
Ernest CAI Kunrong
Tan Tee Chee & Tsan Kah Ngooh Award (Individual)
AY2010/11
TAN Choon Hua
Ankit Fadia Study Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
CHAN Chin Hong
e-Cop Best Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Yohann Yezdi ENGINEER
Eddie Chau SIS Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Aiswarya Karumathil RAGHAVAN
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Benjamin KOH Jun Rui
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Cynthia LEE Miao Song
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Erik TANUWIDJAJA
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Hiubert Limas Lim 
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Jonathon KHOO Kay Chin
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
KHIN Thin Su
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Samantha Sheila SILVER Rajoo
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Aditya Hridaya MISRA
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Alex CHNG Keng Cheng
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
CHANG Hua Wei
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Patrick CHER Boon Pin
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
WOO Xiong Wei
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Ray Saurav
APEX Global Business-IT Case Challenge 2010 (Prizes-Competition)
AY2010/11
Udai Joshi
APEX Global Business-IT Case Challenge 2010 (Prizes-Competition)
AY2010/11
Alvin KOH Jun Yong
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
CHUA Sun Lun
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Edwin FENG Chugong
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Marcus YUE Han-jie
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
QUA Wei Han
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
TAN Fengnan
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Alan TAN Beng Heng
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LUR May Yee
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Maybelline GOH Shu Qing
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
PNG Lee Hong
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
WOO Kai Ling
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Amritpal Singh SIDHU
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Eigen GOH Shang Yu
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Leonard NG Wee Siong
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Narmeet SINGH
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Sarwanjit Singh S/o RANJIT SINGH
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Satoshi HAYASHI
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Cedric CHUA Ming Jian
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Cynthia LEE Miao Song
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Jacqueline LIM Jie Ting
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LEE Jian Hao
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Samantha Sheila SILVER Rajoo
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
WAN Hui Yi
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
HAN Lihua
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Kenneth YIP Kean Wei
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
KHOO Guofeng
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
KUAH Zi Yang
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LIANG Weikang
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LIM Min Yu Ashley
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Benjamin WOON Tian Yew
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
CHER Boon Chin
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
GUO Jinchuan
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Shawn FONG Sai Yean
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
TAI Khang Wei
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
YEO Boon Yee
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Annette CHOO Meow Ling
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
CHEN Yanjing
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LIM Yi Hao
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Patrick CHER Boon Pin
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Pearleen OW Ming Li
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
WOO Xiong Wei
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Cedric CHUA Ming Jian
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Cynthia LEE Miao Song
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Jacqueline LIM Jie Ting
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LEE Jian Hao
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Samantha Sheila SILVER Rajoo
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
WAN Hui Yi
SMU-Alexandra Health T-Lab Outstanding Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Alex CHNG Keng Cheng
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Ivy LIM Li Juan
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
MAY Yok Cheong
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
NG Shu Wei
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
WAN Yuan Ting
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Annette CHOO Meow Ling
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
CHEN Yanjing
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LIM Yi Hao
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Patrick CHER Boon Pin
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Pearleen OW Ming Li
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
WOO Xiong Wei
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Alvin KOH Jun Yong
The Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
CHUA Sun Lun
The Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Edwin FENG Chugong
The Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Marcus YUE Han-jie
The Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
QUA Wei Han
The Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
TAN Fengnan
The Dileep & Anita Nigam Award in Education Technology (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Carmen TAN Jia Min
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LEONG Shuanna
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
TEOH Qi Wei
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Wilson LIM Weisheng
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Angeline SU Peishan
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Cindy LAM Yan Yee
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Joy KOH Meiying
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
TAN Kuan Liang
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
TOH An Qi
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
TSANG Wing Hei
Best IS480 Project Management (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Jaryl SIM Mong Cho
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LIM Hang Loon
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Mohamad Fauzi Bin ASAD
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
NYEOW Siew Hui
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
WONG Yik Meng
Best IS480 Technical Innovation (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Cheryl-Jo TAN Hui Fang
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Fidelis Cornelia TAN Hwee Ping
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Kelvin CHING Kian Weng
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Lynn CHANG Cairu
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
PANG Kah Chuan
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Shaun THAM Qinwen
Best IS480 Value to Sponsor (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
CHAN Chin Hong
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LAU Pei En
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LAU Sheng Shiun
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Soe Sandy TUN
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
TAN Jian Wei
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
XU Xiaoyue
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Cheryl-Jo TAN Hui Fang
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Fidelis Cornelia TAN Hwee Ping
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Kelvin CHING Kian Weng
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Lynn CHANG Cairu
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
PANG Kah Chuan
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Shaun THAM Qinwen
Most Popular IS480 Poster (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
CHONG Yik Sean
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
KHAING Pwint Wah
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
LI Zheng Long
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
MYAT Noe Mon
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
CHEW Wei Kian
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Jonathon KHOO Kay Chi
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Michael XU Hongyang
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
THIA Kai Xin
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
CHIAM Peng Xiang
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Farhanah Binte MOHAMED SIDIK
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Mohan S/O JEYAPALAN
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
TAN Jui Ying
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Isaac LIM Yuan Zhun
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
Leonard NG Wee Siong
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
NG Wei Quan
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2010/11
PANG Kah Chuan (Philip)
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
TOH Wee Kee
Accenture Outstanding SIS Final Year Student Award (Individual)
AY2009/10
Zulaikha Binte MOHAMED ZAINOL ABIDIN
Anthony Rose Inspirational Leadership in Corporate Communication Award (Individual)
AY2009/10
TAY Kang Xun
DBS Bank School Valedictorian Awards  (Individual)
AY2009/10
Edwin TAN Yu Wei
Dean of Student Award - Arts (Individual)
AY2009/10
LEE Kang Wei Shaun
Dean of Student Award - Arts (Individual)
AY2009/10
Naresh S/O VIJAYAKUMARAN
Dean of Student Award - Arts (Individual)
AY2009/10
TAY Zhenqian
Dean of Student Award - Arts (Individual)
AY2009/10
KOH Zi Yi
Dean of Student Award - Sports & Adventure (Individual)
AY2009/10
Shaun THAM Qinwen
Dean of Student Award - Sports & Adventure (Individual)
AY2009/10
Alson CHEW Ming Yong
Dean of Student Award - Student Leadership (Individual)
AY2009/10
YAN Dongming
Eddie Chau SIS Outstanding Student Award (Individual)
AY2009/10
Heriyono SIM
Hewlett-Packard Top Student Award in Business Solutions and Technology (Individual)
AY2009/10
Aaron TAN Wei Cheng
Information Technology Management Association Future Information Technology Leader Award (Individual)
AY2009/10
Darren SIM Chong Chian
Microsoft Most Valuable Professional (Individual)
AY2009/10
Alvin POH Chun Chiang
Monetary Authority of Singapore Academic Excellence Awards (Individual)
AY2009/10
NEO Zhe Han
Philips Outstanding Third Year SIS Student Award  (Individual)
AY2009/10
Jonathon KHOO Kay Chin
Siemens Outstanding Second Year SIS Student Award  (Individual)
AY2009/10
Aditya LESMANA
Singapore Computer Society Best Final Year Student Award  (Individual)
AY2009/10
TAN Wee Kiat
Singapore Computer Systems Outstanding First Year Student (in Information Systems) Award (Individual)
AY2009/10
HONG Jun Wen
SMU Innovation Award - Open Category <p>Individual Award Recipient</p> (Individual)
AY2009/10
Jonathan Noel CHEE Jian Hui
Ankit Fadia Study Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
TAN Choon Yan
e-Cop Best Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
GONG Shi-peng
Outstanding Student Award in Enterprise Adaptive Decision Support (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Adhyan ARIZKI
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
GAN Kah Hwee
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
KOH Yunqi Ivan
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
TRAN Van Minh Phuc
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
YAP Ching Kiat
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Alvin KOH
Microsoft's Imagine Cup Software Design Competition Singapore (Prizes-Competition)
AY2009/10
Edwin FENG
Microsoft's Imagine Cup Software Design Competition Singapore (Prizes-Competition)
AY2009/10
Shitij NIGAM
Microsoft's Imagine Cup Software Design Competition Singapore (Prizes-Competition)
AY2009/10
WAI Phyo Kyaw
Microsoft's Imagine Cup Software Design Competition Singapore (Prizes-Competition)
AY2009/10
HONG Jun Wen
Best IS480 Poster Booth (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
LI Zijing
Best IS480 Poster Booth (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
REN Xing
Best IS480 Poster Booth (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
ZHENG Kaiwen
Best IS480 Poster Booth (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Heriyono SIM
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Kenny WONG Wei Han
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Stanley GUNAWAN
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
YEOH Hui Xin
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Alvin LIN Min Han
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
CHEN Yoke Fatt
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Mervyn LEE Wai Lam
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Robin TAN Kah Wee
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
TRINH An Dien
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
YEO Zhiqiang
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Elvin ONG Weiwei
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
LAI Chun Yap
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
LIEW Yeena
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
SOH Han Chong
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
GAN Kah Hwee
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Muhammad Firdaus Bin OSMAN
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
NGU Wah Lin
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
SU Mon Kywe
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Tessie SZETHO Peixin
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
TRAN Van Minh Phuc
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Jaclyn HUAN Shen Ai
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
KOH Yunqi Ivan
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
LOW Cheng Sing
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
YAP Ching Kiat
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Doris SOH Yun Yun
Best IS480 Poster Booth (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Li Junhong
Best IS480 Poster Booth (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Lim Hang Loon
Best IS480 Poster Booth (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Wong Yi Wen
Best IS480 Poster Booth (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Elvin ONG Weiwei
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
LAI Chun Yap
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
LIEW Yeena
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
SOH Han Chong
Best IS480 Project (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Arjun DAGA
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Mayank AGARWAL
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
PYAE Sone Aung
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Ray SAURAV
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Sam Kevin Michael GO
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
YAN Linn Thor
Lien Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
AW Yi Hui
The Avocent Asia Pacific Pte Ltd-SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Felix FOO Yong Wei
The Avocent Asia Pacific Pte Ltd-SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
JIANG Chun
The Avocent Asia Pacific Pte Ltd-SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
LE Thai Loc
The Avocent Asia Pacific Pte Ltd-SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Samuel JIANG Ruipeng
The Avocent Asia Pacific Pte Ltd-SIS IS Application Project Outstanding Student Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Adhyan ARIZKI
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Daniel CLAES
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
HOANG My Hanh
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Mohamad Fauzi Bin IBRAHIM
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Sarah
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Eunice YEO Zhi Shu
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
GAW Hwee Hoon
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
HAN Lihua
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Jayson ANG Jia-sheng
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Joscha-david FOSSEL
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Kenneth YIP Kean Wei
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Marilyn YEE Li Min
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
RAY Saurav
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2009/10
Sam Kevin Michael GO
SAS Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Steven PEH Chin Kwang
Accenture Outstanding SIS Final Year Student Award (Individual)
AY2008/09
Edwin NG Puay Wei
Dean of Students Award - Creativity, Arts and Cultural (Individual)
AY2008/09
Edwin TAN Yu Wei
Dean of Students Award - Creativity, Arts and Cultural (Individual)
AY2008/09
Wilson LIM Yong Ming
Dean of Students Award - Sports (Individual)
AY2008/09
WU Lian Zheng
Dean of Students Award - Sports (Individual)
AY2008/09
Anjana ABRAHAM
Excellence Award - Creativity, Arts and Cultural (Individual)
AY2008/09
NG Junyang
Hewlett-Packard Top Student Award in Business Solutions and Technology (Individual)
AY2008/09
MA Weiyi
Monetary Authority of Singapore Academic Excellence Awards (Individual)
AY2008/09
TAY Kang Xun
Philips Outstanding Third Year SIS Student Award  (Individual)
AY2008/09
NGIANG Boon Loong
Salutatorian<br/>Suma Cum Laude<br/>Bachelor of Science (Information Systems Management)<br/>Double Degree in Bachelor of Business Management (Individual)
AY2008/09
LAW Cheuk To
Siemens Outstanding Second Year SIS Student Award  (Individual)
AY2008/09
CHOI Ming Hang (Andy)
Singapore Computer Society Best Final Year Student Award  (Individual)
AY2008/09
Tomy JAYA
Singapore Computer Systems Outstanding First Year Student (in Information Systems) Award  (Individual)
AY2008/09
WONG Jun-Jie Andrew
Tan Tee Chee & Tsan Kah Ngooh Award - Social/Community Endeavours (Individual)
AY2008/09
NEO Zhe Han
e-Cop Best Student Award for Information Security and Trust Course  (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
YAO Yao
Eddie Chau SIS Outstanding Student Award in Advanced Information Security & Trust  (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
CHEW Boon Heng (NUS Exhange Student)
Outstanding Student Award in Enterprise Adaptive Decision Support (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
KWAK Wanshun
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
NG Siu Po
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
TANG Kejie
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Agnes ANG Yi Wen
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Edwin NG Puay Wei
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
LAI Chun Yap
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
LIM DeHua
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
ONG Qiuxuan
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Fendi KWAN
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
NGUYEN Thi Duong
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Nor Bayah Binte AINI
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Norisfarisha Binte ISNIN
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Pawan GUPTA
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Varun KHANNA
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Clamen ONG Chee Siang
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
FOO Ce-Wei
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
PHUA Ke Jin
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
TAN Kheng Yew
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
TEO Joo Wee
OCBC Prize (Retail Banking Processes & Solutions Term Project Award) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Alvin CHUA Yao Long
Bellydance Diva Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Farhanah Binte MOHAMED SIDIK
Bellydance Diva Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Mohamad Fauzi Bin IBRAHIM
Bellydance Diva Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Yeo CHENG PEI
Bellydance Diva Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Daryl LIU Zhirong
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Jamorn HO
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
KOH Chin Siong
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Steven PEH Chin Kwang
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
SU Bingxing
Robert Chew SIS Outstanding Student Award for Innovative Business IT Application (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
LEE Kwang Siong (Aaron)
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
LEOW Teck Kwee
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
NG Siu Po
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
TAN Jian Liang
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
TANG Kejie
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Amelia IRWAN
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
TEOH Kok Fong
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Winnie LOH
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
YE Jialing
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Henry Santiago ROXAS
The Barclays Capital Outstanding Project Award in Financial Markets Processes & Solutions (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
LAI Chun Yap (Vincent)
The Barclays Capital Outstanding Project Award in Financial Markets Processes & Solutions (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
TEO Joo Wee
The Barclays Capital Outstanding Project Award in Financial Markets Processes & Solutions (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Udai JOSHI
The Barclays Capital Outstanding Project Award in Financial Markets Processes & Solutions (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2008/09
Varun PONNURU
The Barclays Capital Outstanding Project Award in Financial Markets Processes & Solutions (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
LIM Wei Chun
Accenture Outstanding SIS Final Year Student Award (Individual)
AY2007/08
Anjana ABRAHAM
Dean of Students Award, Arts (Individual)
AY2007/08
Aaron TAN Wei Cheng
Excellence Award, Community Leadership (Individual)
AY2007/08
DROLIA Vidit
Hewlett-Packard Top Student Award in Business Solutions and Technology (Individual)
AY2007/08
SUNG Lai Soon (Joseph)
Microsoft Student Partner of the Year 2007 Award (Individual)
AY2007/08
MA Weiyi
Philips Outstanding Third Year SIS Student Award  (Individual)
AY2007/08
Alvin POH Chun Chiang
Siemens Outstanding Second Year SIS Student Award  (Individual)
AY2007/08
Projjal GHATAK
Singapore Computer Society Best Final Year Student Award  (Individual)
AY2007/08
NG Junyang
Singapore Computer Systems Outstanding First Year Student (in Information Systems) Award  (Individual)
AY2007/08
Wilson LIM Yong Ming
Tan Tee Chee & Tsan Kah Ngooh Award, Sports (Individual)
AY2007/08
Steven PEH Chin Kwang
e-Cop Best Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
SOH Xiang Ru
Eddie Chau SIS Outstanding Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
HAN Jun Kwang
Microstrategy Best Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
SIEW Tuck Wing
Microstrategy Best Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Alvin SOONG Yew Kiat
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Angeline YANG Yue Jin
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
CHO Lai Peng
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Daniel GOH Kok Sing
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Deeraj Jagdish KARNANI
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
HOON Sheng Shi Genevieve
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Clamen ONG Chee Siang
Sun Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
HOE Jo Ann
Sun Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Jaclyn HUAN Shen Ai
Sun Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Madeleine CHIA Pei Pei
Sun Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
TAN Siyun
Sun Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
HUANG Yaolin
Microstrategy Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
SIEW Tuck Wing
Microstrategy Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Sunil S/o Jiwatram DADLANI
Microstrategy Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Thomas LI Di Wei
Microstrategy Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
CH'NG Yaohong
Microstrategy Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Esther NG Yan Zhen
Microstrategy Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
HAN Jun Kwang
Microstrategy Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
SEAH Kah Lim
Microstrategy Best Project Award (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Alvin SOONG Yew Kiat
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Audwin SIM
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Daniel GOH Kok Sing
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
GOH Shu Yi
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
ONG Wei Da
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Amrt SAGAR
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Rohan NARULA
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Rohit GOYAL
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Ronnie THOMAS
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Shwetank SHEEL
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Daniel CHONG
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Damon WIDJAJA
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
KAPOOR HEMANT
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
Michael Ricky HOSEA
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
NG Woon Bock
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2007/08
SI Thu Win
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
YAN Lintong
Accenture Outstanding SIS Final Year Student Award  (Individual)
AY2006/07
Nathaniel KOH Kim Kui
Advanced Communicator Gold Toastmasters International Communication Programme  (Individual)
AY2006/07
CHUA Chen Wei Gerard
Dean of Students Award, Arts & Culture (Individual)
AY2006/07
KOK Siew Ying Wanida
Dean of Students Award, Arts & Culture (Individual)
AY2006/07
NGIANG Boon Loong
Philips Outstanding Third Year SIS Student Award  (Individual)
AY2006/07
YAN Ming Fei
Siemens Outstanding Second Year SIS Student Award  (Individual)
AY2006/07
Priyam SARAF
Singapore Computer Society Best Final Year Student Award (Individual)
AY2006/07
Hibatun Nasir Bin MUNAWAR
Singapore Computer Systems Best First Year Student Award  (Individual)
AY2006/07
CHUA Meng Wee Elvin
Ankit Fadia Information Security Award  (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
CHOI Ming Hang (Andy)
e-Cop Best Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
CHEN Xiao'An
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
CHIA JiaWei Alvin
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
KOH Wei Ming Kelvin
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
NEO Wei Ling
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Shwetank SHEEL
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Soumyadeep BISWAS
Standard Chartered Bank iLab@SMU – Young Star Awards (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
LIN Xiang Lan
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
NGIANG Boon Loong
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
PEE Ngiap Hwee
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
TAN Huiyan Michelle
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
TAN Qiuxia Euquin
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Audy WOO Ying Yuan
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
CHUA Sok Hoon
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
GAY Wen Xin Mervyl
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
LEE Mei Zhen
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
YEO Sue-mae
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
BAI Xin
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
NG Andrea Cristina
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
VOON Hui Hui
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
WEI Wei
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
WU Xia
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
GOH Liangfeng Phelicia Glenda
HP Software Award <p>Best Presentation</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
ONG Beng Hwee Felix
HP Software Award <p>Best Presentation</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Sebastian LIM Kok Wee
HP Software Award <p>Best Presentation</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
TAN Ziping Gerald
HP Software Award <p>Best Presentation</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Daryl LOW Ju Yen
HP Software Award <p>Best Presentation</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
GOH Jia Yun Joyce
HP Software Award <p>Best Presentation</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
MA Weiyi
HP Software Award <p>Best Presentation</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Tan Boon Keng
HP Software Award <p>Best Presentation</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Damon WIDJAJA
HP Software Award <p>Best Presentation</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Eric Noviharto BUDIHARDJA
HP Software Award <p>Best Presentation</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
LEONG Wei Qiang
HP Software Award <p>Best Presentation</p> (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
CHEN Xiao'an
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
DUTTA Shuvam
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
KOH Wei Ming Kelvin
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
NG Andrea Cristina
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
PHOON Kai-Ming Kelvin
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Priyam Saraf
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Arjun KOCHHAR
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Devin MARCO
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Soumyadeep BISWAS
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
Yudi Gemi SUTANTO
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
CHOO Weisen Christopher Ledesma
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
GUO JiaWei
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
LEE Sing Yong Yvonne
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
NEO Wei Ling
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2006/07
TAN Sue Lynn Claire
Standard Chartered Bank iLab@SMU – iLab Awards for Innovation Projects (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
NGIANG Boon Loong
3D Industrial Electronic Outstanding Student Award  (Individual)
AY2005/06
Priyam SARAF
Philips Outstanding Third Year SIS Student Award  (Individual)
AY2005/06
NGIANG Boon Loong
Siemens Outstanding Second Year SIS Student Award  (Individual)
AY2005/06
YAN Ming Fei
Singapore Computer Systems Best First Year Student Award  (Individual)
AY2005/06
NAMASIVAYAM Viswanathan
Year of Information Security Professional Student Excellence Award  (Individual)
AY2005/06
Ahmad Firdaus BIN DAUD
Ankit Fadia Information Security Award  (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
LIN Xiang Lan
e-Cop Best Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
AW Boon Chin
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
KE Hanzhi Hansel
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
Nupur SHARMA
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
Zeenath BINTE JALEEL
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
DU Yanchao
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
HUANG Liang
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
KOO Lik Yuen
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
LEOW Xue Li Shirley
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
LIM Wan Hua
OCBC Prize (Financial Services Business IT - Best Term Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
Ann WONG Yi Ling
IBM Book Prize (IS Application Project - Best Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
Edwin CHONG Lik Ming
IBM Book Prize (IS Application Project - Best Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
LAI Yidan Valerie
IBM Book Prize (IS Application Project - Best Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2005/06
PEH Pei Xuan
IBM Book Prize (IS Application Project - Best Project) (Prizes-ProjectBased, Prizes-CourseSpecific)
AY2004/05
LUI Tuck Wai John
Siemens Outstanding Second Year SIS Student Award  (Individual)
AY2004/05
NGIANG Boon Loong
Singapore Computer Systems Best First Year Student Award  (Individual)
AY2004/05
CHEN Xiao'An
e-Cop Best Student Award (Individual, Prizes-CourseSpecific)
AY2003/04
Priyam SARAF
Singapore Computer Systems Best First Year Student Award (Individual)

Last updated on 26 Feb 2021 .